Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Zimní kozačky: jaké zateplení je nejlepší?

  Zimní kozačky: jaké zateplení je nejlepší?

  Dámské kozačky jsou u některých žen natolik oblíbené, že je chtějí zkrátka nosit v každou roční dobu. A výjimkou není ani zima. Pokud se pro takové obutí rozhodnete, měli byste pamatovat na to, že by jeho nedílnou součástí by mělo být kvalitní zateplení. Zde se membrána, podobně jako u outdoor obuvi, nepoužívá a ani se k tomuto typu bot moc nehodí, ale výrobci aplikují buďto klasický kožíšek nebo vlnu. Která z těchto dvou variant je lepší? Zde je malé srovnání.

  Ale než se do toho pustíme, ještě jedna malá rada. Nenechte se ošálit kozačkami, které mají na lemu kožešinku a velmi dobře si zkontrolujte, zda se nachází také uvnitř. Někdy se totiž může jednat pouze o jakýsi designovým prvek, který nepokračuje dovnitř boty, tedy neplní svou hlavní hřejivou funkci.

  Vlněné zateplení

  Vlna je přírodním a osvědčeným materiálem, který má zcela určitě své plusy. Nejen, že krásně zahřeje nohu, ale také jí umožní dýchat, což většina umělých materiálů nedokáže tak dobře. Díky tomu se vám noha jen tak nezpotí. Ani nepříjemný zápach pak nehrozí, a to platí rovněž pro osoby, které jsou na toto výrazně citlivé. Vlněná vložka do dámských kozaček splňuje vysoké nároky na zdraví nohou, kdy se chová přirozeně antibakteriálně, tedy brání vzniku nežádoucích mikroorganismů uvnitř boty.

  I přes některé drobnější nedostatky, jako je vyšší pořizovací cena či možnost plstnatění a tvorby žmolků, si můžeme upřímně říct, že vlna je k zateplení dámských kozaček pro mnohé tou lepší volbou.

  Zateplení kožešinkou

  To ale neznamená, že se nezaměříme také na kožešinku jako formu zateplení. Tak hlavně je levnější a pro některé ženy jednoduše dostupnější volbou a při tom všem může vypadat velice stylově. V dnešní době jsou takové kožíšky povětšinou vyráběny z umělých materiálů a u těch se dosud nepodařilo dosáhnout takové schopnosti ventilovat a odvádět pot, jako právě u vlněné varianty.

  Pokud vám nevadí kožíšek založený na přírodních vláknech, tedy klasická kožešinka, tak ta je určitě lepší volbou z hlediska funkčnosti.

  Vlna je ale vlna, a hlavně, pro její produkci není nutné usmrcovat zvířata.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★