Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Základní rozdělení batohů

  Základní rozdělení batohů

  Vybrat vhodný batoh nemusí být jen tak. Není divu, že se batohy rozdělují do několika základních kategorií, kdy každá je určená pro jiný způsob transportu různých věcí a také do různých prostředí. Batohy se dají dělit také podle velikosti a dalších kritérií, my se ale zaměříme na klasifikaci podle použití.

  Outdoorové

  Outdoorové batohy jsou někdy nazývány také turistické, nicméně jedná se o jedno a totéž. Základem by zde měla být funkčnost a pohodlnost, stejně jako dostatečný rozměr a praktické dělení na oddíly a přihrádky. Outdoor batohy musí být odolné, což je dáno jednak výrobním materiálem, ale také například kvalitou švů a pevností popruhů. Turistické batohy disponují zpevněnou zádovou částí a mají většinou širší ramenní popruhy.

  Do města

  Městské batohy jsou spíše pro volnočasové využití a pro denní nošení, to znamená, že se výborně hodí na menší nákupy, různé pochůzky a také do práce. Měly by mít základní přihrádky na občerstvení, základní věci denní potřeby a například na notebook, pokud je budete nosit právě do zaměstnání. Celkově jsou lehčí a a menší, tedy i skladnější a dokonale vám poslouží pro poznávání památek a kratších výletech.

  Pro sportovně založené

  A pak zde máme sportovní batohy, které jsou charakteristické tím, že se dokonale hodí pro nejrůznější pohybové aktivity. Většinou hovoříme o menších základních batůžcích, které nijak zbytečně nezatěžují, může se ale jednat také o poněkud objemnější zavazadlo, do kterého se vejde svačinka a pití a můžete si do nich dát také sportovní pomůcky, případně náhradní oblečení.

  Pro cestovatele

  Pokud nemáte rádi tahání těžkých a neskladných kufrů a chcete mít vše při sobě na cestách, pak pro vás bude ideální volbou cestovní batoh. Speciální kategorií jsou cestovní batohy 2v1, které tak trochu imitují kufry, neboť se u nich dají vysunout přídavná kolečka, nebo dokonce madlo pro snadnější manipulaci a ulehčení zádům.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★