Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Z jakých materiálů se vyrábí moderní obuv?

  Z jakých materiálů se vyrábí moderní obuv?

  Pánská i dámská obuv se vyrábí z celé řady materiálů, případně z jejich kombinací. Zde je přehled těch nejčastějších a nechybí ani jejich krátké, ale výstižné charakteristiky.

  Kůže neboli useň

  Kůže patří nesporně k nejvíce oblíbeným materiálům a vyrábí se z ní boty turistické, volnočasové i společenské. Pokud hovoříme o kůži přírodní, tak ta se vyrábí například z hověziny, koziny, vepřovice nebo teletiny. Vyznačuje se výbornou prodyšností a tvárností, dlouhodobou odolností při správné péči a každý ocení její přizpůsobivost tvaru nohy. Přírodní usně se rozdělují na hladké, lakované, nubuk, velur- semiš, kůži spodkovou či kůži povrstvenou.

  Obecně si můžeme říct, že přírodní kůže je sice o něco dražším materiálem, zato se vám ale odvděčí svým přirozeným stylem a výborným souzněním s vaším tělem. Velkou výhodou je to, že ať máte chodidlo či nárt tvarované jakkoliv, kožená dámská a pánská obuv se dokáže vždy přizpůsobit.

  Nezapomínejte ale na to, že o koženou obuv se musíte správně starat, kdy pro péči o ni se využívají nejrůznější pomocníci. Čištění a sušení by mělo být opatrné a přirozené, často nezbytné jsou impregnující látky, které zvyšují pružnost kůže a také dokážou vytvořit určitou ochrannou vrstvu.

  Další materiály

  • Syntetika- Syntetické materiály pro výrobu obuvi často imitují pravou kůži, ale svými vlastnostmi se často diametrálně liší. Současné umělé materiály na druhou stranu prošly dlouhým vývojem, proto mohou disponovat skvělou prodyšností, odolností a dalšími vlastnostmi, které oceníte. Mezi syntetické materiály obuvi se řadí například PVC, PU, koženka, poromer nebo pryž.
  • Textilní materiály- Využívají se při výrobě lehké volnočasové a domácí obuvi. Textilie může být buďto tkaná nebo netkaná.
  • Kombinace materiálů- Například u sportovního obutí je velmi vhodné kombinovat různé materiály, jejichž vlastnosti přispějí k lepšímu komfortu, můžou ale také tvořit zajímavou barevnou škálu.
  • Voděodolná membrána- Speciální materiál, který zajistí, že vaše boty budou odolávat vodě, při tom ale zůstanou dostatečně prodyšné.
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení