Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Vyberte si dámské holínky, které budou sexy i funkční

  Vyberte si dámské holínky, které budou sexy i funkční

  Moderní dámské holínky vám zajistí kvalitní ochranu proti vlhkosti i špíně, ale mohou být také stylovým doplněním podzimního outfitu. Vybírat můžete z velkého množství designů a provedení a zároveň se můžete spolehnout na skvělou funkčnost v počasí, které není pro jiný typ obuvi příliš vhodné. Podle čeho vybírat dámské gumáky, pokud si odmyslíme jejich vzhled?

  Výška holínek

  Dámské gumáky se dají vybrat v různých výškách. Začít můžeme u nízkých, které sahají pouze po kotníky, takové se pak hodí například na zahradu a dokážou chránit proti blátu. Jejich výhodou je snadné obouvání, ale na druhou stranu do nich může snáze pronikat voda shora. Do vysoké mokré trávy či do kaluží, nejsou zrovna ideální volbou.

  Klasikou jsou dámské holínky dosahující asi do poloviny lýtek, které oceníte jak při zahradních pracích, tak také ve volné přírodě. Můžete s nimi bez potíží procházet kaluže, vkročit do méně hlubokého potoka, a dokonce do bažiny.

  Poslední variantou jsou velmi vysoké dámské gumáky, určené zejména do hlubší vody. Využívají je například milovnice rybaření.

  Velikost holínek

  Podobně jako u jiných druhů dámské obuvi i u galoší si zvolte správnou velikost. Půl čísla navíc by mělo být samozřejmostí, pokud pak počítáte se silnějšími ponožkami, tak můžete vybrat dokonce i o číslo větší. Při tom ale pamatujte na pohodlí, takže by tato obuv neměla ani plandat na noze, ani by neměla tlačit.

  Provedení podrážky

  Tvarování, tvrdost i další vlastnosti podrážky budou mít velký vliv na to, jak se vám bude chodit v různých prostředích, na různých površích. Rozdíly jsou například mezi volnočasovou a pracovní podrážkou dámských holínek. Určující je vždy výška, vzorek a přizpůsobivost.

  Se zateplením nebo bez?

  U běžných dámských gumáků je sice použita výstelka, ale ještě nehovoříme o zateplení. Do chladnějšího počasí si vyberte holínky zateplené, tedy vybavené speciální hřejivou vložkou. Ta může být navíc zakončena stylovým horním lemem v podobě kožíšku, který vypadá hodně efektivně.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít