Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Velikost a provedení cestovního kufru na kolečkách

  Velikost a provedení cestovního kufru na kolečkách

  K cestování na dovolenou, služební cestu, za rodinou, zkrátka kamkoliv, kde se chystáte zůstat po nějaký čas, patří neodmyslitelně kvalitní zavazadlo. Cestovní kufry na kolečkách vám velmi usnadní práci, neboť se s nimi opravdu nenadřete. Je ale potřeba vybrat správný model, takový, který vám bude vyhovovat především velikostí a svým provedením. Jak tedy vybírat cestovní kufry právě podle těchto základních parametrů?

  Jak vybrat správnou velikost kufru na kolečkách?

  Vhodná velikost cestovního kufru na kolečkách bude zřejmě tím prvním, co budete zvažovat. Je důležité počítat s tím, zda je kufr určený pro muže, pro ženu, nebo pro dítě, tedy ho tak nějak sladit s postavou, ale také se silou daného jedince. Pro kratší cestování postačí menší velikost cestovního kufru, například kabinový nebo pilotní. I tyto menší varianty můžete pořídit s kolečky. Pilotní kufry jsou vyrobeny tak, aby splňovaly určité normy, zejména týkající se cestování letadlem, vlakem nebo autobusem. Vždy je tedy dobré dopředu se informovat u dané přepravní společnosti o tom, jaké velikostní limity jsou vyžadovány. Podstatný pak může být také váhový limit příručního kufru na kolečkách.

  2, 3 nebo 4 kolečka?

  Dále promyslete, kolik koleček vám bude vyhovovat. Většinou kupujeme kufry se dvěma kolečky, na druhou stranu více koleček znamená více stability. Takový kufr se třemi nebo dokonce čtyřmi kolečky můžete kdykoliv a kdekoliv postavit, aniž byste se obávali převrácení.

  Materiály

  Stejně jako u klasických kufrů i u kolečkových máme základní dělení na skořepiny a textilie. Pro milovníky luxusu jsou pak ideální kožené kufry na kolečkách, s těmi se ovšem dnes již nesetkáváme tak často. Textilní kufry na kolečkách jsou oproti skořepinovým většinou lehčí a především přizpůsobivější, pokud hovoříme o kapacitě. Skořepinový skelet zase zajistí dokonalou ochranu zabalených věcí proti poškození.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít