Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 15.1.2024.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Umíte správně čistit dámské tenisky?

  Umíte správně čistit dámské tenisky?

  Správné čištění tenisek nepodceňujte. Vždy může nastat nečekaná změna počasí a blátu nebo jiným nečistotám se zkrátka nevyhnete. Ideální je teplá voda s trochou mýdla, pozor praní v pračce se rozhodně nedoporučuje, dámské tenisky by se mohly srazit a rovněž dochází k poškození textilie a ke snížení její životnosti. Vezměte si kartáč, namočte ho do teplé vody s mýdlem a opatrně krouživými pohyby čistěte. Toto ovšem platí pro základní čištění takových nečistot, které jdou dobře dolů. Některé dámské boty, které nejsou opatřeny svrškem z kůže, je možné čistit i na sucho jemným kartáčem.

  Co dělat, když se jedná o poněkud odolnější skvrny a špínu? A jak tenisky sušit nejen po čištění, ale i po promočení?

  Kůže a koženka

  Na kožených a koženkových dámských teniskách se mohou objevit šmouhy, které nelze jen tak lehce vyčistit. Můžete je ale zakrýt speciálními fixy a barvami. Pro pravou kůži, stejně jako pro umělé materiály platí, že pračka je pro tyto materiály nepřítelem. Mohou se poškodit opravdu nenávratně a nejenom se srazit, ale také se u nich snižuje přilnavost.

  Promáčení

  Podobné, jako při agresivním praní v pračce, je to v případě, že se vám tenisky velmi výrazně promáčí. Po špatném sušení se mohou zdeformovat a dochází k poškození svrchního ochranného filmu. Naučte se své boty správně sušit, a bude po problému. Jak tedy na to?

  Sušení by mělo probíhat tak, že boty po vyzutí ihned vycpete novinami, které dokážou vlhkost postupně odsávat. Pokud zjistíte, že papír uvnitř je již zcela mokrý, tak ho jednoduše vyměňte a takto postupujte do té doby, než budou dámské tenisky vysušené.

  Nikdy nesušte přímo na topení, nebo třeba blízko krbových kamen, ale vystavte tenisky pokojové teplotě, ponechte je raději schnout déle, ale postupně a pozvolna. V létě tenisky nevystavujte přímému slunečnímu záření, raději je sušte někde pěkně ve stínu a v průvanu.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★