Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Tvarování dámské boty ovlivňuje váš komfort při chůzi

  Tvarování dámské boty ovlivňuje váš komfort při chůzi

  I když je dámská obuv vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, nemusí to ještě znamenat, že vám dokonale padne. Tvarování boty je jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou je třeba zohlednit při pořizování jakýchkoliv dámských bot. Myslete na komfort své nožky a přečtěte si pár tipů, které vám mohou pomoci ověřit si, zda je tvarování obuvi v pořádku.

  Vyzkoušejte boty při chůzi

  Vždy platí, že nové obutí je potřeba řádně vyzkoušet, a to nejen v klidové poloze, ale také při chůzi. Neváhejte se v obchodě projít a zjistit tak, jestli jsou pro vás boty vhodné a přizpůsobivé tvaru nohy. Doporučujeme za prvé zkoušet obě boty zároveň a pochopitelně s takovými ponožkami, které běžně nosíte, po dobu alespoň 10 minut, dále si je dobře utáhněte. Myslete i na to, že noha může při delší chůzi zvětšovat objem, proto nebude od věci pořídit dámskou obuv o půl čísla větší.

  Chůze z kopce

  Správně tvarovaná bota zajistí, že i při postavení se na šikmou plochu, imitaci chůze z kopce, budete šetřit své prsty. Noha by se v takovém případě měla opírat v nártové části, nikoliv o prsty, což by mohlo znamenat v lepším případě nepohodlí, v horším pak otlaky a puchýře.

  Obecně se dá říct, že dámské boty by neměly být ani moc těsné, ani až příliš volné. Volba správné velikosti je důležitá rovněž z pohledu možné reklamace. Pokud prodejce zjistí, že jste nezvolili správně, nemáte nárok na vrácení peněz, jsou-li boty poškozeny.

  Šířka boty

  Dosud jsme se věnovali spíše délce boty, velký význam má ale také její šířka. Každý má jinak tvarovaná chodidla a nárty, někdo je má širší, jiný zase nepřiměřeně úzké. Někteří výrobci sice vyrábí dámskou obuv ve více šířkách, není to ale zdaleka pravidlem. I to je jasný důvod pro dobré vyzkoušení obuvi v zátěži.

  Další důležité tvarové parametry:

  • Tvar špičky
  • Výška nártu
  • Tvar podrážky
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít