Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 21.1.2022.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Rozdělení trekové obuvi

  Rozdělení trekové obuvi

  Trekové boty se těší velké oblíbenosti. Jsou vhodné do různých terénů, do každého počasí a do všech možných prostředí. Není tedy divu, že se rozdělují na celou řadu typů. Pojďme si je vyjmenovat a krátce charakterizovat.

  • Trekové sandály otevřené: jsou vhodné především na nošení v letním a teplejším období. Nejsou příliš vhodné pro použití v náročném terénu. Výhodami jsou vzdušnost a lehkost, za nevýhodu se považuje horší ochrana nohy.
  • Trekové sandály uzavřené: jedná se o jakýsi přechod mezi sandály a nízkou trekovou obuví. Hodí se na běžné nošení ve městě, ale také na nenáročné vycházky v přírodě.
  • Treková obuv se síťováním a děrováním: děrované nebo síťované trekové boty oceníte rovněž při letních aktivitách, a to především pro jejich lehkost a vzdušnost, ale již nabízí lepší ochranu než sandály. Oblíbili si je třeba vodáci pro jejich rychlé vysychání.
  • Nízké trekové boty: zde již se jedná o obutí do lehce náročných terénů. Tyto boty můžete nosit jako zcela běžnou obuv i na lehčí turistiku. Disponují slušnou odolností proti poškození a dobrou ochranou nohy. Nejčastějšími materiály, z nichž se vyrábí jsou kůže či nylon, mohou být opatřeny membránou.
  • Polovysoké trekové boty: treková obuv střední výšky je výborným kompromisem, pokud chcete mít chráněný kotník, ale neradi nosíte vysoké boty do terénu. Polovysoké terkové boty můžete nosit i v náročnějším terénu a na delší tůry.
  • Vysoké trekové boty: nabídnou vám výborné zpevnění kotníku, a i proto se dobře hodí pro středně náročné a velmi náročné outdoor aktivity. Celkové zpevnění konstrukce v kombinaci s odolnou výrazně vzorovanou podrážkou zajistí kvalitní ochranu i při zdolávání horského terénu.
  • Fast trek: fasttrakové outdoor boty jsou určeny k rychlejšímu pohybu v horských oblastech, ovšem s nižší zátěží. Jejich hlavními charakteristikami jsou pevná podrážka a malá hmotnost. Fast trek obuv můžete využít i k běhání.
  • Zimní trekové boty: měly by splňovat velmi náročná kritéria z hlediska ochrany i v těch nejtěžších podmínkách a v nebezpečném terénu, a samozřejmě chránit proti chladu a vlhkosti. Často jsou vybaveny zateplovací vložkou.
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít