Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Rozdělení deštníků podle typu otevíracího mechanismu

  Rozdělení deštníků podle typu otevíracího mechanismu

  Zvláště léto a podzim jsou ročními obdobími, která se vyznačují zvýšenou deštivostí. Proto byste měli být vybaveni správnou ochranou proti namoknutí. Může se jednat o pláštěnku, nebo poněkud pohodlnější a také praktičtější deštník. Pláštěnka se hodí spíše pro osoby, které potřebují mít volné ruce, tedy například do práce, zatímco deštník má tu výhodu, že ho můžete kdykoliv bez problémů odložit a samozřejmě také složit do mnohem menší velikosti. Jaké je základní dělení deštníků podle typů otevíracích a zavíracích mechanismů?

  Manuální mechanismus

  V tomto případě dochází k otevírání a zavírání, nebo chcete-li ke skládání a rozkládání manuálně, mechanicky. Většinou tak, že uchopíte objímku a zároveň stisknete tlačítko a táhnete směrem nahoru při otevírání a směrem dolů při zavírání.

  Poloautomatický mechanismus

  Poloautomatický mechanismus je typický pro oblíbené vystřelovací deštníky. K otevření dojde tak, že pouze stisknete tlačítko a deštník vyjede směrem nahoru a rozloží se. Zavírání je pak obdobné jako u deštníků manuálních, takže stačí vyvinout tah směrem dolů, zpět do původní uzavřené polohy.

  Automatický mechanismus Open-Close

  Tento způsob rozkládání a skládání deštníku se provádí jediným stisknutím tlačítka a zároveň zatažení za rukojeť patřičným směrem, to vše na jeden pohyb. Automatické deštníky se v současné době těší stále větší oblibě, zvláště pak u mužů, ti ale mohou dávat přednost také jednoduchým holovým deštníkům klasického stylu.

  Ženy pak preferují designové deštníky, které dobře korespondují s jejich outfitem do nepříznivého počasí, často se jedná o deštníky pastelových barev. Samozřejmě, že předností je vždy co nejlepší skladnost, díky které se deštník lehce vejde do kabelky nebo, pánské tašky. Výjimku pak netvoří ani tak malé deštníky, které se vám pohodlně vejdou i do kapsy.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení