Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Rozdělení deštníků podle typů a používaného mechanismu

  Rozdělení deštníků podle typů a používaného mechanismu

  Jak zvládáte období dešťů vy? Nosíte speciální plášť, pláštěnku, deštník, nebo se takovému deštivému počasí snažíte spíše vyhnout? Každopádně deštník je velice praktickou pomůckou, kterou se vyplatí nosit u sebe. Navíc se může jednat o velmi skladné provedení, takže si ho můžete uložit i do větší kabelky. Moderní deštníky mohou mít spoustu podob a lišit se barvami, designem, především se pak ale rozlišují podle základních typů na skládací a holové a podle mechanismu. Pojďme se si toto dělení dále rozvést.

  Holové deštníky jako klasika

  Zosobněním elegance a klasického vzhledu jsou deštníky holové. Jejich funkcí není pouze ochrana proti dešti, ale také slouží jako určitý stylový doplněk. Na druhou stranu můžou být opravdu velké a tím pádem i hůře skladné, pokud se pohybujete pěšky, musíte je nosit u sebe. Holové se jim říká proto, že zvláště starší pánové je někdy používají namísto opěrné hole. Co se mechanismu týká, tak mohou být jak mechanické, tak také automatické a vystřelovací.

  Skládací deštníky

  Pokud si chcete deštník prakticky uschovat do tašky nebo kabelky, vyplatí se skládací varianta. A podle velikosti zavazadla si můžete pořídit také správně velký skládací deštník, kdy se může jednat o větší klasiku a na druhém konci spektra se nachází mini deštníky. Můžete je složit buďto s pomocí automatického mechanismu, nebo manuálně.

  Druhy mechanismů:

  • Manuální- Častým označením je také mechanický. Jedná se o typ deštníku, který se otevírá ručně tak, že uchopíme do ruky objímku s tlačítkem a táhneme směrem nahoru, než se deštník zcela rozloží a stabilizuje.
  • Automatický- Vystřelovací, nebo automatické deštníky jsou opatřeny tlačítkem, které stačí zmáčknout a dojde k samovolnému otevření. K zavření dochází podobně jako u manuálních deštníků, tedy chycením objímky a stažením dolů.
  • Open and Close- Tohle jsou v poslední době stále oblíbenější druhy deštníků, pro které je charakteristické, že rozložení i složení probíhá pouhým stiskem tlačítka, případně zatažením rukojeti jediným pohybem.
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení