Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Příčiny plochých nohou u dětí a čeho se vyvarovat při koupi prvních dětských botiček

  Příčiny plochých nohou u dětí a čeho se vyvarovat při koupi prvních dětských botiček

  I přes to, že lidské chodidlo je přírodou utvořeno velice propracovaně, ploché nohy dnes nejsou ničím neobvyklým. Většinou jsou důsledkem nevhodných návyků, ovšem tento problém se může objevit už u dětí, v jejich ranném věku. Jaké mohou být obecné příčiny plochých nohou u těch nejmenších?

  Chodítka v nevhodnou dobu

  Někteří rodiče poněkud uspíší pořízení dětského chodítka. Může se to sice jevit jako velký úspěch, když se s ním umí dítě již velice záhy pohybovat, avšak platí, že co se týká vývoje chodidel a prvních krůčků, nic se nemá uspěchat. Některé děti mají předpoklady pro to, aby chodily dříve, jiné o dost později.

  Předčasná snaha o postavení

  Rozhodně nenuťte svého potomka k tomu, aby se zbytečně stavěl a chodil, nečiní-li tak sám od sebe v postýlce. Pak teprve nastává ten pravý čas, abyste ho v tom podporovali. Je to vlastně podobný problém jako s předčasným zapojením chodítek, kdy ještě dětské nožky nejsou zcela připraveny.

  Problém s dětskou obuví

  Další z velmi častých příčin plochých nohou u dětí, je nesprávný výběr dětské obuvi. Pamatujte na to, že ideální jsou botičky kotníčkové, se zpevněnou patou a stabilní podrážkou. Některé typy velmi měkké dětské obuvi, například pletené, látkové nebo háčkované, nejsou pro chůzi právě ideální.

  Dětské boty pořizujte vždy s určitou rezervou, tedy asi o 10 centimetrů větší a pamatujte na to, že nožka roste velmi rychle. Jakmile se objeví sebemenší náznaky tlačení, v horším případě nežádoucích deformací chodidla, kupte nové botičky.

  Také vnitřek boty by měl být správně tvarovaný, zvláště pak stélka a podpatek.

  Další příčiny:

  • Nadměrná váha dítěte a s tím spojená nevhodná výživa
  • Nedostatek pohybu a špatné zatěžování končetin
  • Genetické předpoklady
  • Chůze po nevhodných podkladech
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít