Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 20.1.2023.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pár užitečných tipů před koupí dětské zimní obuvi

  Dětské zimní boty nemají být pouze pěkné, ale hlavně musí chránit nožku proti chladu a mokru. Hřejivost by měla být samozřejmostí, při tom ale nezapomeňte na to, že dětská noha musí také dýchat a mít trochu té volnosti. Než se vydáte na nákup dětských zimních bot, určitě se vám bude hodit pár tipů.

  Pohodlíčko

  Aby byly dětské zimní boty pohodlné za každých okolností, měly by být vyrobeny z kvalitní kůže. Ta má tu skvělou vlastnost, že se dokáže přizpůsobit a vytvarovat podle individuálních proporcí nožky. Boty, které se nedokážou přizpůsobit nejen omezují pohyblivost, ale při dlouhodobém nošení mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže. Jednoduše řečeno, zimní dětské boty musí chránit proti zimě, ale zároveň disponovat pružností.

  Suchý zip

  Kožené zimní boty ochrání proti nízkým teplotám, při tom ale brání přehřátí dětské nohy, zajistí určitou prodyšnost. Suchý zip je nesporně výbornou volbou, a to jednak pro snadné používání, ale také pro lepší odolností proti sněhu a vlhkosti oproti běžným tkaničkám a jiným způsobům zapínání. Volte ale obuv s kvalitním suchým zipem, který vydrží i dlouhodobé používání.

  Ochrana proti sněhu

  Jakmile začne padat sníh, kupte dětem sněhule, nejlépe vyrobené z materiálu s prodyšnou memránou. Ta zajistí, že dětská noha bude dýchat a zároveň se k ní nedostane mokro. Mokrá noha rovná se větší riziko nachladnutí. Výbornou ochranou proti proniknutí sněhu do dětských sněhulí je horní lem, který se dá stáhnout a nohu tak shora uzavře.

  Nejlepší je materiál s membránou

  Ideálním materiálem dětské zimní obuvi je ten, co umožní noze dýchat, chrání proti chladu, zároveň ale i proti přehřátí. Měl by kvalitně odvádět pot. V posledních letech jsou velice oblíbené boty s membránou, což je tenká vrstvička materiálu, která je z jedné strany nepromokavá a z druhé prodyšná.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★