Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pár tipů, které vám pomohou vybrat správné dámské holínky

  Pár tipů, které vám pomohou vybrat správné dámské holínky

  Dámské holínky už zdaleka nepovažujeme pouze za nutnou ochranu nohou proti vodě a blátu. Pořídit můžete opravdu stylové, designové kousky, u kterých je ovšem zachována jejich funkce a vysoká praktičnost. Pojďme se trochu věnovat některým indiciím, podle kterých byste se mohly při nákupu nových holínek orientovat.

  Výška

  Klidně si můžete zakoupit velmi nízké dámské gumáky, které sahají někde ke kotníkům. Ty jsou ale vhodné spíše na méně náročné procházky, nebo na blátivou zahradu. Plusem je nepochybně snadné nazouvání, na druhou stranu proti promáčení většinou chrání jen velmi málo. Určitě se nehodí do hlubokých kaluží, bažiny nebo potoka.

  Nejčastěji si volíme holínky, které zasahují asi do poloviny lýtek. Jsou vhodné na zahradu, do lesa a již s nimi můžete vkročit i do trošku hlubší kaluže nebo mělčího potoka. Vysoké gumáky, ty pak jsou určeny do specifického prostředí a pro specifické činnosti, kdy se předpokládá větší hloubka, tedy například při rybaření.

  Velikost

  Pro volbu správné velikosti platí stejné poučky, jako pro běžné typy obuvi. Dámské holínky by měly mít velikost o půl až jedno číslo větší, kdy je třeba počítat i se silnějšími ponožkami. Zároveň musí dobře padnout, ale nebýt moc těsné, jinak řečeno, být pohodlné při chůzi.

  Podrážka

  Provedení podrážky dámských holínek bude rozhodující pro to, jak se vám bude pohybovat na různých površích. Jinak vypadá podrážka pracovní a jinak volnočasová, odlišná pak bývá nejenom výška a provedení vzorku, ale také tvrdost materiálu.

  Zateplení

  Běžné dámské gumáky většinou nejsou opatřené speciální výstelkou, ale najdou se samozřejmě i varianty se teplou vložkou. Dámské holínky se zateplením můžete bez obav nosit na podzim i v zimě, v době, kdy už teploty dosahují k nižším hodnotám. Navíc, kožíšek, který je nahoře zakončený efektivním lemem, vypadá prostě sexy.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít