Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 15.1.2024.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Na co dát pozor při výběru outdoor obuvi?

  Na co dát pozor při výběru outdoor obuvi?

  Základem je samozřejmě správná velikost. Pokud si totiž zvolíte outdoor obuv, která vám bude příliš těsná, nebo naopak až moc volná, může vám to dosti výrazně znepříjemnit pohyb v terénu. Právě u outdoor bot je o to důležitější, aby vám dokonale padly.

  Jako zkušení turisté a milovníci pohybu v přírodě si jistě uvědomujete, že při delší chůzi může noha poněkud otéct. I proto je nutné zvolit si velikost asi o půl čísla větší. V chladnějším počasí je pak třeba počítat také s tím, že si nazujete silnější ponožky, jako další ochranu proti chladu.

  Existují jakási pravidla, jak by se měla noha v outdoor obuvi chovat zejména při zdolávání strmého terénu. A sice, když vystupujete do kopce, pak by měla být dokonale stabilizována pata, když zase sestupujete z kopce, tak by se nemělo stát, že bude špice boty tlačit na prsty, případně je deformovat.

  Plánujte a předvídejte

  Ještě, než si pořídíte své nové trekové boty, dobře se zamyslete, jaký terén preferujete a jakým sportovním aktivitám se věnujete. Jen tak dokážete zvolit obuv, která bude na sto procent plnit svůj účel. Jinak mohou vypadat outdoor boty do lesa a zcela jinak zase vyloženě horské. Důležité je také vědět, jakou plánujete zátěž. Někomu postačí volné procházky, ovšem jiný je zase spokojený pouze při velmi vysokém tempu.

  Do opravdu těžkých podmínek a náročného terénu si zvolte outdoor obuv vysoké pevnosti, ideálně pak s oblíbenou Gore-Tex membránou, která zajistí lepší izolaci.

  Voděodolnost

  S kvalitními trekovými botami se nemusíte obávat žádné kaluže nebo menšího vodního toku, ba ani vytrvalých dešťů. Ano, voděodolnost musí být, na druhou stranu by měl materiál této boty stále umožnit noze určitý komfort. To znamená, že by měl být prodyšný a propouštět ven vnitřní vlhkost.

  Typy outdoor obuvi:

  • Lehčí vycházkové – do nenáročných terénů, například do rovinatých lesů
  • Klasika – typická outdoor obuv splňující veškeré nároky na komfort, ochranu a odolnost
  • Horská – do velice náročných terénů, na skalnaté povrchy
  • Horolezecká – do extrémních horských terénů
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★