Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Kompresní ponožky nejenom pro nadšené sportovce

  Kompresní ponožky nejenom pro nadšené sportovce

  Moderní trendy mají tu schopnost, že se neustále vyvíjí a výrobci oblečení a doplňků tak pořád přichází s novinkami. Už jste slyšeli o kompresních ponožkách? Sice nejsou úplně žhavou novinkou, ovšem je pravdou, že ne každý si hned představí, o co jde a jak takové kompresní ponožky fungují. Často je nosí profesionální i amatérští sportovci, kteří na ně nedají dopustit. Proč je tomu tak?

  Funkce kompresních ponožek

  Nejprve bychom vás měli seznámit s tím, jak vlastně takové kompresní ponožky vypadají a jaká je jejich funkce. Ano, rozhodně hovoříme o ponožkách funkčních. Na rozdíl od běžných ponožek jsou kompresní ušité z poněkud jiných materiálů, a hlavně mají menší šířku. A jak již napovídá jejich název, mají vytvářet kompresi, tedy tlak na nohu. Pozor, nejedná se o nadměrný tlak, který by znamenal spíše škrcení, ale o mírný a souvislý tlak, který naopak dokáže v noze rozproudit krev.

  Díky urychlení krevního oběhu jsou také lépe zásobovány svaly nohou, zároveň pak dochází k rychlejšímu a kvalitnějšímu vyplavování škodlivin z těla. Už víte, proč mají kompresní ponožky v oblibě sportovci? Je to z toho důvodu, že umožní svalům lépe pracovat i za vysokých výkonů.

  Další funkcí kompresních ponožek je stažení svalů, díky čemuž jsou mírněny vibrace a sval se celkově později unaví. Tohle při běhání jistě oceníte.

  Kompresní ponožky poslouží i jako ochrana před drobnými poraněními ve svalech a podílí se na rychlejší regeneraci, což také souvisí s nižším rizikem vznikání křečí.

  Kdy a kde nosit kompresní ponožky?

  Před, po i během sportování se vyplatí nosit tyto ponožky, vhodné samozřejmě jak pro ženy, tak pro muže a také pro malé sportovce. Stejně dobře se vám ale osvědčí v práci, kde podáváte vyšší výkony. Pokud vám není po sportu či po práci umožněno fyzioterapeutické relaxování nebo masáže, pak vám pomůžou kompresní ponožky. Zabrání tomu, aby vám nohy ztuhly, proto si je nechejte na nohou i například když po běhání usedáte do automobilu.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★