Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Kabinová zavazadla: velikostní a hmotnostní omezení

  Kabinová zavazadla: velikostní a hmotnostní omezení

  Co je kabinové zavazadlo? Může se jednat o kufr, cestovní tašku, ale třeba také o batoh. Důležité je uvědomit si to, že kabinová zavazadla jsou určená do menších zavazadlových prostorů a při letu, cestování autobusem či jiným dopravním prostředkem je můžete mít pěkně po ruce. Ovšem musí splňovat určité parametry, a to především ty rozměrové. Obecně se jedná o menší příruční zavazadla, do kterých si lze uložit jen to nejdůležitější na samotné cestování.

  Otázka maximální velikosti

  Velikost kabinového zavazadla je tedy rozhodující a může se u různých dopravních prostředků a přepravních společností lišit. Maximální povolenou velikost nesmíte překročit, a především pak při cestování letadlem, na to aerolinky velmi dbají. Většinou je ideální se takovým maximálním rozměrům co nejvíce přiblížit, abyste měli po ruce co nejvíce věcí, zvláště pak při delší cestě.

  Letecké společnosti při tom určují maximální velikost kabinového zavazadla podle toho, jak prostorné využívají u svých letadel úložné schránky umístěné nad cestujícími. Někdy můžou být velikosti rozdělené do dvou kategorií, kdy tu první tvoří větší zavazadla uložená právě do horních úložných prostorů, ta bývají zpravidla zpoplatněná, druhou pak menší, která si můžete uložit pod sedadlo a zpoplatněná nejsou.

  Pokud si chcete zjistit konkrétní maximální rozměry příručních zavazadel, měli byste je poměrně snadno najít na webových stránkách dané společnosti.

  A co hmotnost?

  Většina aerolinek určuje rovněž maximální povolenou hmotnost kabinových zavazadel. Podle jednotlivých společností se pohybuje v rozmezí od 7 kilogramů až po neomezenou hmotnost, ovšem s tím, že své zavazadlo musíte být schopni unést a zároveň bez pomoci umístit do úložné schránky. I proto není od věci zvolit si kabinové zavazadlo z lehčího materiálu, více se do něj vejde a také nebude zbytečně rozměrné.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení