Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Dětské zimní boty vybírejte opravdu pečlivě

  Dětské zimní boty vybírejte opravdu pečlivě

  Základním předpokladem pro pohodlné nošení dětské obuvi je obecně správná velikost. Ta je ještě důležitější u dětských zimních bot, kde je potřeba nechat větší rezervu na vrstvu ponožek. Velikost a správné tvarování ale zdaleka nejsou jedinými aspekty, které je nutné zohlednit, pokud se chystáte koupit dětem kvalitu na zimní období.

  Dětské nohy v suchu

  V zimě je velice důležité, aby dětská nožka neabsorbovala vlhkost a aby nenamokla. Vlhká pokožka se totiž mnohem rychleji ochlazuje. Tady pak nepomůže ani kvalitní zateplovací vrstva a noha může docela snadno nachladnout. Jedna věc je tedy nepromokavost, ta ale musí být kombinována zároveň s dostatečnou prodyšností, aby mohla noha dýchat a nezapařovala se.

  Děti jsou i v zimě velmi aktivní a při různých radovánkách se jim může noha zpotit. A právě proto musí dětské zimní boty z vnější strany chránit proti pronikání vlhkosti a z vnitřní zase umožnit odvod vlhkosti a potu. Zvláště oblíbené jsou v posledních letech dětské boty s membránou, která toto splňuje velice uspokojivě. Levnější varianta, kdy je použit takzvaný zátěr, není tolik efektivní.

  Dětské nohy v teple

  Samozřejmě, že zimní boty pro děti musí umět ochránit proti chladu, proto se u nich používá speciální vrstva pro zateplení.

  Tato výstelka se většinou vyrábí z umělých materiálů, jako je třeba fleece, ale může se jednat také o poctivou kožešinku,

  která má nepochybně své výhody a také vypadá stylově. Důležité je, aby byl kožíšek s dlouhými chlupy, ty totiž dokážou

  velmi dobře izolovat proti chladu. Také se používají hladké výstelky, ty se zase lépe nazouvají a rovněž dokážou splnit svou

  funkci.

  Na co si dát ještě pozor?

  Než pořídíte nové dětské zimní boty, dejte pozor na to, aby chránily proti proniknutí sněhu z horní strany. Toto bývá většinou řešeno šněrováním nebo jiným způsobem stahování horního lemu. Prohlédněte si i podrážku, ta by zase měla být vyšší a protiskluzová. I tato podstatná část boty musí dobře tepelně izolovat.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★