Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Dětské holínky jako nezbytnost do sychravého počasí

  Dětské holínky jako nezbytnost do sychravého počasí

  Ochranu dětské nožky v sychravém počasí zajistí kvalitní holínky. Nejlépe takové, u nichž je spojena odolnost proti promoknutí a ten správný dětský design. Chystáte se na pořízení prvních holínek pro dítko? Pak byste si měli uvědomit několik základních faktů a řídit se určitými radami, díky nimž se vyhnete pozdějším potížím. Důležitá je při tom nejenom velikost, ale také další vlastnosti a charakteristiky.

  Nízká hmotnost a ohebnost

  Vybírejte dětské gumáky nižší hmotnosti. Příliš těžké obutí není pro menší děti obecně příliš vhodné, protože nadměrně zatěžuje nohu a může přispět k bolestem a dalším obtížím. V lehkých holínkách se bude lépe chodit i běhat.

  Raději dopředu vyzkoušejte, zda jsou dětské holínky, které vám padly do oka, dostatečně pružné a ohebné, což platí zejména pro podrážku. Hlavně by měla být dostatečně pružná v oblasti ohýbání nohy při chůzi, to znamená u kloubů prstů, ale také v horní části nártu. Nevhodně tuhé holínky snižují pohodlí při chůzi a zároveň zvyšují únavu při delším nošení.

  Vyjímatelná stélka

  Děti milují spoustu pohybu, proto se jim mohou nadměrně potit nohy, zvláště pak v holínkách, které jsou většinou zcela neprodyšné. Jak se tedy vyhnout vzniku nepříjemných bakterií a plísní v tomto mikroklimatu. Řešením je moderní vyjímatelná stélka tvořená speciálním savým materiálem. Můžete ji pořídit zvlášť, nebo rovnou jako součást kupovaných dětských gumáků. Ale pozor, vyjímatelná stélka je vhodná spíše pro větší děti, kdy již není kladen takový důraz na správný vývoj klenby.

  Další rady pro nákup dětských holínek:

  • Pokud jsou vybaveny horním stahovacím lemem, budou ještě lépe odolávat proniknutí vody a nečistot
  • Nekupujte příliš levné holínky, nebo takové, které vydávají podezřelý chemický pach
  • Správná velikost počítá s rezervou před prsty asi 1 centimetr
  • Děti by si měly gumáky vždy pečlivě vyzkoušet, a to i za chůze
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení