Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Co by měly splňovat kvalitní zdravotní ponožky?

  Co by měly splňovat kvalitní zdravotní ponožky?

  Máte potíže s otékáním nohou? Je vaše pokožka až příliš citlivá, nebo se vám nadměrně potí nohy? Trpíte cukrovkou nebo některými dalšími potížemi, které mohou souviset s vašimi dolními končetinami? Zdravotní ponožky pro vás mohou být řešením, a to i při práci.

  Pracovní ponožky mají různé podoby. I při různých pracovních činnostech pak musíme klást velký důraz na své zdraví, a tak není divu, že výroba zdravotních pracovních ponožek je dnes již samozřejmostí. Co by měly takové kvalitní zdravotní ponožky vhodné na práci, ale také volnočasové nošení splňovat?

  Volný lem

  Volný horní lem zajistí, že ponožka na jednu stranu dobře drží na noze a nesklouzne, na druhou stranu ale neškrtí. Na místo běžné gumy je zde použito jemnější elastické lemování. Speciální lem netlačí na lýtko, ani na jinou část nohy a zajišťuje také vice volnosti pohybu.

  Široký lem

  Další variantou lemu, který podstatně ulehčí noze při práci i běžných činnostech je širší provedení lemu. Výsledkem je v tomto případě rovnoměrné rozložení tlaku na větší plochu.

  Odvod nepříjemného potu

  Možná patříte k lidem, kteří trpí na nadměrné pocení nohou, a to rozhodně není příjemné. Zvláště pak při práci můžete být tento problém velmi markantní a způsobovat nejen určité nepohodlí a zápach, ale po určité době rovněž zdravotní potíže. Aby byl pot lépe odváděn, využívají výrobci u zdravotní pracovních ponožek takové materiály, jako je osvědčená přírodní bavlna, případně kombinace bavlny s dalšími materiály, například s Prolen Siltexem. Osvědčila se ale také Merino vlna a výborný odvod potu zajistí i bambus.

  Antibakteriální

  Již zmiňovaný bambus a další specifické materiály jsou antibakteriální, to znamená, že zamezují nadměrné tvorbě nežádoucích mikroorganismů, plísní a hub.

  Antialergenní

  Pokud je vaše pokožka alergická, ještě nemusíte zoufat. Sáhněte po zdravotních ponožkách antialergenních, většinou vyrobených z bambusové viskózy nebo Merina.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít