Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Bezpečné a funkční boty na pláž

  Bezpečné a funkční boty na pláž

  Nejlepší obuv na pláž je taková, která nabízí pohodlí a zároveň dokáže ochránit nohu nejenom na písku, ale také ve vodě. Pro takové účely je jako stvořená gumová obuv se zesílenou podrážkou, kterou si snadno kdykoliv nazujete a také se lehce vyzouvá. Na takové písečné pláži se budete při chůzi cítit relativně bezpečně, i když nikdy nevíte, co se může skrývat pod svrchní vrstvou písku, ovšem v mnoha destinacích se nachází pláže oblázkové nebo dokonce kamenité. A to už budete potřebovat pořádnou ochranu.

  Oblázky i písek na pláži jsou pak většinou dosti rozpálené, což je další důvod k tomu, abyste se správně obuli a mohli se po pláži promenádovat dle libosti.

  Ochrana ve vodě

  Ideální plážová obuv by měla být vhodná také do vody, tedy by měla dobře držet na noze, aby neuplavala a zároveň musí ochránit chodidla i další partie nohou proti ostrým kamenům, korálům a v neposlední řadě i proti nepříjemným až nebezpečným živočichům, kteří se pod vodou přirozeně nachází. Šlápnout na ježovku, to přestavuje nejen bolest, ale také další nesnáze.

  Plážové boty do vody pak mají mít protiskluzovou úpravu podrážky, neboť v moři i ve sladké vodě se nachází kameny potaženou tenkou vrstvou bláta nebo mikroorganismů.

  Podrážka je základ

  Základem je tedy podrážka plážové obuvi, co je na jednu stranu pružná, na stranu druhou dostatečně pevná a odolná proti propíchnutí. Měla by být vyrobena strukturovaně, aby zároveň zajistila dobrou přilnavost, například když se budete pohybovat po mořském dně nebo po členitějším pevninském terénu.

  Velikost

  Zvolit si správnou velikost je důležité u každé obuvi a plážová není výjimkou. Pokud vám bude bota přesně sedět na noze, nemusíte se bát, že se vám zuje, ať už na plážovém povrchu, nebo zejména pod vodou. To byste pak mohli marně lovit své boty, do kterých jste investovali nemalé peníze.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★