Hledat
Filters
Close

Vybíráme dětské boty na zimu

12. října 2018

Zima se nezadržitelně blíží a s ní přijdou nepochybně mrazíky, sníh, ale také bláto a voda. Pro maminky to znamená více starostí a mnohdy shání vhodné boty na poslední chvíli. Zimní obuv pro děti si můžete klidně pořídit už dopředu, ale pouze pár měsíců, neboť dětská nožka pochopitelně roste. Pokud je budete kupovat na jaře či v létě, dá se očekávat určitá úspora. Zde je pár tipů na to, dle čeho a jak vybírat kvalitní dětské zimní boty, tak snad vám alespoň trochu usnadníme náročné rozhodování.

Některé z maminek dávají přednost spíše barfoot botám, jiné si myslí, že lepší efekt má zpevněná podrážka či stabilizovaný kotníček. Jisté je, že boty musí dítku dokonale sedět, tedy být asi o půl čísla větší a aby v nich bylo teplo a nožka při tom dýchala. Pro každou dětskou obuv pak platí to, že špička by měla být dostatečně rozšířena a nikoliv úzká.

K čemu budou boty sloužit?

Většina rodičů má po ruce alespoň dva páry zimní obuvi, kterou obouvají svým dítkům, přeci jen záleží na tom, k jakému účelu budou sloužit a kdy budou nošeny. Pro kratší vycházky s dětmi bez náročnějších aktivit postačí zvýšené kožené boty, zatímco do náročnějšího terénu to budou spíše boty trekové.

Sněhové radovánky děti milují, ovšem pokud nebudou dobře oblečeny a obuty, tak můžou snadno prochladnout. Na sněhový povrch jsou nejlepší sněhule, zaručující nejen pružnost, ale také hřejivost a vysokou odolnost proti vlhkosti. Skvělou variantou jsou dětské boty s membránou, v nichž nožka jen tak nepromokne.

Podle čeho vybírat?

Při pořizování nové zimní obuvi pro děti se zaměřte na takové detaily, jako je vnitřní výstelka. Neměla by chybět a měla by mít výborné izolační vlastnosti, při tom disponovat pohodlností. U zimních bot pro děti můžete přidat klidně i celé jedno číslo navíc, počítejte s tím, že v nich budou tlusté ponožky. Hlavně v zimě musí být noha pohyblivá a ne strnulá. Velmi dobře se osvědčila vyjímatelná hřejivá vložka, kterou snadno operete či vysušíte.

Podívejte se i na kvalitu podrážky. Musí být dostatečně pružná, protiskluzová a samozřejmě izolovat proti chladu zespodu. A nezapomeňte zkontrolovat systém zapínání, zda je dost pevný a snadno uzavíratelný.