Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Vhodné botičky pro nejmenší dětičky

  02 VII 2020

  Ty nejmenší děti, které dělají své první krůčky často chodí doma naboso, ne vždy je to ale ideální, zvláště, pokud je to hodně často. Pro kvalitní vývoj klenby dětské nožky je lepší pořídit bačkůrky a svá specifika mají samozřejmě i první boty na venkovní chození. Jaká obuv pro děti tedy bude ideální ze zdravotního hlediska, ale také z pohledu pohodlnosti a praktičnosti?

  Určete velikost

  Každá správná maminka by měla vědět, jak správně změřit velikost dětské nožky. Nejlepší je obkreslit celé chodidlo na papír a následně změřit délku nákresu od špičky po nejzazší bod paty, zkrátka maximální délku. Měření by mělo probíhat ve stoje a nožka musí být co nejvíc rozprostřená a pochopitelně v klidu.

  Bačkůrky na doma

  U bačkůrek se předpokládá, že je budou děti nosit doma. Velké oblibě se stále těží klasické textilní bačkory s gumovou podrážkou, podpořenou zvýšeným podpatkem a doporučují je rovněž odborníci. Jednou z největších výhod tohoto typu dětských botiček je dobrá přizpůsobivost materiálů, tedy jak podrážky, tak zejména horní části boty. Dobře drží na nožce a ta z nich jen tak nevyklouzne, díky zvýšené zádní části bude zajištěno příznivé tlumení nárazů při chůzi, ale také správné tvarování dětské klenby.

  Kvalitní tenisky na léto

  Na nošení venku můžete svým ratolestem obout tenisky, pokud možno ale od ověřeného výrobce, zaměřujícího se právě na dětskou obuv. Základem úspěchu budou takové atributy, jako je opět měkčená podrážka a k tomu textilní materiály, které jsou jednak dostatečně pevné, ale také zajistí nezbytnou pružnost. Neváhejte do dětské obuvi investovat, v budoucnu nebude problém, aby ji zdědili další potomci, děti příbuzných, nebo je můžete rovnou prodat.

  Co sandále?

  Dětské sandálky jsou tak trochu problematickou variantou dětských bot na léto, hlavně z toho důvodu, že většinou nezpevňují nohu tak, jak by měly. Dají se ale pořídit, opět za trochu více peněz, sandále pro děti, které jsou částečně uzavřené a nožku dobře drží, při tom větrají a nekloužou.