Hledat
Filters
Close

Uzavřená dámská letní obuv, ve které se neztratíte

14. března 2019

V létě můžete milé dámy nosit nejrůznější typy obuvi a jednu oblíbenou kategorii tvoří obuv otevřená, v níž bud noha příjemně ochlazována. Ne vždy se ale jedná o ideální podobu letních bot, zvláště pak v případech, kdy nechcete ukazovat svou neupravenou nožku, nebo potřebujete určitou ochranu, třeba proti vodě nebo písku a nečistotám. Tehdy můžete sáhnout po uzavřené letní obuvi.

Tenisky a kecky

Klasikou mezi letní obuví jsou tenisky, u kterých můžete očekávat lehkost, pohodlnost a spoustu stylů. Zvolit si můžete jednobarevné tenisky, které se budou hodit v podstatě ke každému outfitu, ale i mnohem pestřejší modely ve stylu Hippie. U dam se dnes těší značné oblibě tenisky s takzvanými aplikacemi, které dokážou pozvednout váš celkový vzhled na zcela jinou úroveň. K teniskám se dokonale hodí džíny a jednobarevná trička.

Baleríny

Druhým typem uzavřené letní obuvi jsou baleríny. Trochu se podobají dámských sandálům, jsou ale většinou stylovější a svým provedením pevnější. Baleríny si můžete obout v podstatě kamkoliv, mohou snadno nahradit nepohodlné lodičky. V současnosti vedou baleríny s kulatou špičkou, rovněž mohou být opatřeny pěkným uvazováním nad kotníky s efektními ozdobami.

Mokasíny

Moderní mokasíny pochází z Anglie, nicméně jejich prapůvod můžeme vskutku hledat u indiánů. Mokasíny jsou komfortní, stylové a lehoučké, dají se kombinovat s rozličnými outfity. Nosit je můžete samozřejmě do společnosti, stejně jako při méně formálních příležitostech. Pokud chcete kvalitu a přizpůsobivost, vsaďte na kožené mokasíny za vyšší cenu, pokud zase chcete malinkou ušetřit, zvolte mokasíny z umělé usně či třeba plátěné.

Lodičky

Do divadla či si zase můžete vzít lodičky, které podtrhnou elegantní vzhled. Ovšem mohou být vhodné i na častější chození, pro tento účel si vyberte lodičky chodící.

Espadrilky

Na závěr espadrilky. I ony patří k oblíbené dámské letní obuvi, zvláště z toho důvodu, že jsou jednoduché, lehké a samozřejmě nabízí spoustu zajímavých designů. Nosit je můžete k džínům, ke kraťasům i k sukni.