Hledat
Filters
Close

Textilní kufry jsou stále in

23. dubna 2019

Vedle skořepinových či kožených kufrů můžete používat rovněž kufry textilní. Na jednu stranu se mohou nečekaně poškodit, na stranu druhou nabízí nesporně své výhody. Je možné, že právě kufr z textilie pro vás bude tím pravým zavazadlem.

Do letadla, vlaku i autobusu

Textilní kufr se výborně hodí na palubu letadla, do vlaku, autobusu či na loď. Jinak řečeno tam, kde ho budete mít u sebe a pěkně pod kontrolou. Svou váhou, ale také dobrou tvarovou přizpůsobivostí patří k vůbec nejvhodnějším modelům kufrů příručních. Pokud ovšem budete takové zavazadlo ukládat do zavazadlového prostoru dopravního prostředku, vyplatí se použít ochrannou fólii, zamezíte tak potrhání či jiným poškozením.

Materiály textilních kufrů

Tím nejpoužívanějším materiálem pro výrobu textilních kufrů je v současnosti polyester. Dá se používat jako samostatný materiál, ale také v kombinaci s dalšími přírodními i umělými materiály, zmínit si můžeme například bavlnu či vlnu. Polyester je velmi lehký, při tom ale odolný, navíc se jeví příjemně při doteku. Ani jeho údržba není náročná. Nepochybně oceníte i vysokou odolnost vůči změnám teplot a náporu slunečních paprsků.

Dalším často užívaným materiálem je nylon. Tohle umělé vlákno vykazuje nejednu výbornou vlastnost, především hovoříme o dlouhé životnosti, odolnosti a neocenitelné pružnosti. Povrch nylonového textilního kufru se jen tak nepoškrábe a neodře, samozřejmě odolá i poměrně vysokému tlaku. Disponuje malou hmotností a ti, kteří rádi uspoří, ocení i jeho nízkou cenu. Za zmínku stojí ještě jeden materiál, a sice polyamid, jehož vlastnosti jsou podobné jako u nylonu.

Výhody vs. nevýhody

Mezi hlavní výhody textilních kufrů patří lehkost, vysoká variabilita díky praktickým přepážkám a kapsičkám, stejně jako určitá tvarovatelnost. Do textilního zavazadla toho můžete nacpat opravdu hodně, aniž byste byli omezováni pevnými stěnami, jako u kufru skořepinového. Za výhodu lze považovat i nižší cenu oproti jiným typům kufrů, to ale ještě neznamená, že by nevypadaly moderně, stylově a elegantně.

A nevýhody? Moc jich není, snad jen náchylnost vůči poškození protržením či pořezáním, tomu se dá ale zamezit různými obaly, jak jsme si již zmínili výše. Textilie více pohlcuje různé pachy, při velkém dešti může i promoknout, ovšem zde je zase řešením pořízení textilního kufru ze speciálního voděodolného materiálu.