Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Správná velikost obuvi je u dětí velmi důležitá

  07 VI 2020

  Rodičové bohužel dělají chyby ve výběru správné velikosti obuvi pro jejich potomky. Většinou nakupují spíše větší dětské boty, jednoduše pro to, aby trochu déle vydržely, na druhou stranu si pak nehlídají, jestli už dítko z obuvi náhodou nevyrostlo. Zaměřme se v tomto článku na to, jakou metodou určit tu správnou velikost botiček, ještě, než se vydáte do obchodu, ať už kamenného nebo internetového. Ušetříte si tak spoustu času a starostí.

  Konkrétně si zde popíšeme, jak správně změřit dětskou nožičku a věřte nebo ne, je to tak trochu věda, už proto, že ta může během dne měnit svou velikost, nebo spíše objem, v závislosti na různých pohybových aktivitách.

  Kdy měřit?

  Obecně platí, že ráno a dopoledne jsou dětské nožky celkově méně objemné a jak se dítě různými způsoby pohybuje v průběhu dne, do určité míry se zvyšuje jejich objem. Proto je nejlepší přistoupit k měření až odpoledne nebo večer. Vždy měřte od palce, po tu nejzadnější část paty. Přeci jen nemusí být snadné udržet dítko v klidu, proto provádějte měření raději ve dvou.

  Zde je osvědčená metoda, k jejíž realizaci budete potřebovat kartonovou krabici, papír, tužku, lepící pásku a měřidlo, nejlépe pak pravítko:

  Postup měření

  S pomocí lepicí pásky stabilizujte čistý papír na podložku, například rovnou na podlahu, pokud je pevná a rovná. Na okrajové části papíru vytvořte rovnou čáru a k ní přistavte připravenou kartonovou krabici, kterou rovněž přilepte, aby držela na místě. Nyní postavte dítě tak, aby se dotýkalo celou nožkou krabice, zejména pak patou.

  Noha dítěte musí vytvářet tlak na podložku, tedy papír, být co nejvíce rozprostřena a prstíky natažené. Poté obkreslete linku přesně v místě, kde končí nejdelší prstík, ve většině případů je to palec. Tento postup pak opakujte také s druhou nohou, to z toho důvodu, že velikost jednotlivých končetin se může trošku lišit. Změřte obě tyto vzniklé vzdálenosti a k té delší přidejte cca jeden centimetr. Získáte tak ideální vnitřní velikost boty a můžete bez obav nakupovat i bez zkoušení dětské obuvi.