Hledat
Filters
Close

Šněrovací boty elegantního stylu pro muže

29. ledna 2019

Pánskou eleganci mohou podpořit šněrovací boty vhodné pro společenské příležitosti, ale také pro každodenní nošení či použití v práci. Pojďme se obeznámit s klasickými botami vyššího provedení a se zajímavou šněrovací obuví známou pod trochu exoticky znějícím názvem „Chukka“.

Vyšší šněrovací boty

Vysoké šněrovací boty dosahují většinou nad kotník a dosti se podobají obuvi typu derby. Vlastně právě derby boty byly jakousi předlohou pro vytvoření této stylové součásti pánského botníku. Značnou výhodou je možnost dotáhnout si tkaničky tak, jak to dané osobě přesně vyhovuje, tedy především s přihlédnutí na pohodlnost a zdravý pocit. Jinak řečeno, tyhle boty vás tlačit nebudou, ani když máte příliš vysoký nárt nebo jiné abnormality nohou.

Vyšší šněrovací boty mají svůj původ na anglickém venkově, kde je nosili místní muži džentlmeni. Jejich podrážka může být buďto gumová nebo kožená a co se týká barvy, tak jednoznačnou klasikou je hnědá. Dalším z častých prvků, který konec konců pochází také z dob minulých, je poutko na zadní straně těchto bot, sloužící původně nikoliv k lepšímu obouvání, ale k zavěšení a následnému sušení.

Šněrovací boty Chukka

Boty se zajímavým pojmenováním Chukka jsou samozřejmě nižší a i ony mají zajímavou historii. Původně je využívali hráči pola. Někdy kolem 30. let dvacátého století se počaly přeměňovat na boty pro běžné nošení. A jedná se o vskutku stylové kousky. Výška této obuvi je zhruba po kotníky, najdete u nich většinou méně otvorů pro šněrování, zpravidla tři. Tohle je skutečná klasika, které dekorativní prvky a zdobení moc nesluší, snad jen příčný šev se může odlišovat a tvořit zdobný prvek.

Šněrovací obuv Chukka znovu vychází z klasiky, tedy obuvi typu derby, nabízí uživateli jednak jednoduchý, při tom elegantní styl, ale také spoustu pohodlnosti a možnost zazářit nejen na společenské události. I tento druh obuvi se dnes těší mezi muži značné oblibě.