Hledat
Filters
Close

Skořepinové kufry - pevná a odolná zavazadla

23. dubna 2019

Výhody skořepinových kufrů

Zaměřme se nejprve na plusy skořepinových kufrů. Je to jednak značná odolnost, ale také nepromokavost. Jejich pevnost oceníte jak při manipulaci se zavazadly na letišti či na nádraží, ale také jako skvělou ochranu obsahu. K tomu si přidejte snadnou údržbu a čištění a moderní kufr je na světě. K čištění vám postačí obyčejný navlhčený hadřík. Pokud pak chcete mít ještě odolnější a bezpečnější skořepinu, můžete využít speciální ochranné obaly.

Vnitřek skořepinového kufru

Nejenom vnější plášť skořepinového kufru je důležitý, neméně podstatné je také provedení jeho interiéru. Pokud možno si zvolte kufr, který bude disponovat více odděleními, což vám umožní roztřídit si věci do skupin. Takto získáte lepší přehled o všem, co v kufru máte, a věci se vám nepromíchají, navíc budou lépe stabilizované a chráněné proti poškození. Nedílnou součástí některých skořepin jsou vnitřní bezpečností řemeny či popruhy, zajišťující zejména stabilizaci oblečení a ochranu choulostivých předmětů.

Neměnný tvar

Ovšem pevný obal nemusí být vždy pouze výhodou, zvláště pak v případech, kdy potřebujete uložit poněkud více obsahu, například když odjíždíte z dovolené s novou zásobou suvenýrů a dárečků pro blízké. Ale najdou se i modely plastových kufrů, jejichž obsah se dá zvětšit s pomocí expandéru, speciálního vnějšího zipu.

Materiály

Skořepinový kufr může být vyroben z různých druhů plastů, a ty se od sebe liší v nejrůznějších aspektech:

  • ABS- velmi pevný plast, který je navíc odolný proti výkyvům klimatu a v neposlední řadě proti poškrábání
  • Polykarbonát- tento materiál budete možná znát jako hlavní složku výroby neprůstřelného skla. Je rovněž velice odolný proti změnám teplot, dále pak proti nárazům, má nižší hmotnost než ABS
  • Polypropylen- častým materiálem skořepinových kufrů je i PP, vyznačující se skvělou pružností a lehkostí, zajistí dlouhou životnost vaší skořepiny