Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  RSS

  Novinky a zajímavosti

  Pohodlíčko, lehká noha i nezapomenutelný styl, to jsou hlavní atributy patřící k moderním barefoot botám. Také jste této trendy obuvi propadli?
  Velmi dobře se hodí především na podzim a zimní období, ale můžete je nosit klidně celý rok. Kotníkové boty pro ženy se šněrováním vypadají parádně, disponují velkou odolností a v chladnějším počasí vás dokážou příjemně zahřát. K jakému oblečení se ovšem nejlépe hodí? A kdy vynikne jejich elegance ve spojení s určitou vyzývavostí?
  Pánové si na zimu rádi obléknou klasické modely obuvi, jako jsou například zateplené outdoor boty, pánské kozačky, pohorky či teplé farmářky. Milovníci trendy zimní pánské obuvi však mají trochu jiné priority. Zde jsou tři velice oblíbené a poněkud méně tradiční typy pánského obutí do chladnější části roku.
  Ne vždycky vypadají dámské sněhule tak elegantně, jak by si ženy představovaly. Přeci jen, jsou to robustnější boty na zimu, které mají splnit jeden hlavní účel, a sice zahřát. Naštěstí už dávno neplatí, že si můžete zakoupit pouze jednolité a fádní sněhule, dnešní obchody nabízí opravdu zajímavý výběr.
  O tom, že na trhu dnes najdete veliký výběr různých designů a barev dámských kozaček, se nemusíme bavit. Jedna věc je ale vzhled, druhá pak funkčnost.
  Deštníky rozhodně nejsou novinkou dvacátého století, jejich původ můžeme hledat již ve starověkém Egyptě, a skoro s jistotou lze říct, že jakousi obdobu deštníku používali i lidé z hlubokého pravěku.
  Ty nejmenší děti, které dělají své první krůčky často chodí doma naboso, ne vždy je to ale ideální, zvláště, pokud je to hodně často.
  Rodičové bohužel dělají chyby ve výběru správné velikosti obuvi pro jejich potomky. Většinou nakupují spíše větší dětské boty, jednoduše pro to, aby trochu déle vydržely, na druhou stranu si pak nehlídají, jestli už dítko z obuvi náhodou nevyrostlo.
  Lidé se často ptají, jak se starat o koženou obuv, ale také ta textilní, například letní tenisky, či syntetická, vyžaduje svou péči. Nejprve si tedy ujasněte, z jakého materiálu jsou boty vyrobené a pokud se nejedná o materiály opravdu levné, bude stát za to, abyste jim věnovali dostatek pozornosti.
  Některé druhy obuvi nemusí být úplně ideální z hlediska zdraví dětské nožky a jejího optimálního vývoje, zvláště pak hovoříme o botičkách pochybných značek a často i podezřele nízké ceny. Barefoot boty mohou být řešením, i když ne úplně každému ideálně sedí. Jisté je, že mezi maminkami a pochopitelně i dětmi, se poslední dobou těší velké oblibě. Proč tomu tak je?
  Podzimní a zimní období znamená pro rodiče o něco více starostí s oblékáním, ale také s obouváním svých ratolestí. Pojďme si povědět něco o těch nejoblíbenějších typech zimních dětských bot. V článku se budeme věnovat outdoor obuvi, sněhulím i kozačkám, tedy nejvíce osvědčeným variantám.
  O dámských kozačkách nad kolena lze říct, že jsou velice elegantní a vypadají sexy. Trendem mnoha dam jsou již řadu let a zdá se, že jejich obliba spíše stoupá. Není divu, vždyť vypadají úžasně a z ženy učiní skutečnou dámu. Inspiraci v tom, jaké kozačky nad kolena nosit, můžeme hledat například u celebrit, jako jsou některé modelky a herečky.
  Oblíbili jste si netradiční obuv, která na sebe upozorní již na první pohled? Velkým trendem současné doby se pomalu ale jistě stávají boty s hranatou špicí, tedy spíše zakončením, neboť o klasickou špičku se nejedná
  Chystáte se na koupi nové obuvi vhodné do podzimního počasí? Nabízí se celá řada typů, které se mohou lišit různými parametry, především však svými materiály a provedením. Povězme si o některých nejvíce oblíbených formách podzimních bot, v nichž vám to bude slušet, a zároveň se budete cítit komfortně.
  Podzimní období s sebou již přináší výrazné snížení teplot, což znamená, že ženy by měly reagovat volbou vhodné obuvi. Ta by měla být dostatečně teplá a krytá, zároveň ale stylová. Skvělou volbou pro vás mohou být kotníčkové boty, které zaručeně dokážou nahradit poněkud otevřenější typy obuvi, jako jsou tenisky nebo baleríny. Zde jsou tři tipy na podzimní dámské kotníčkové boty, s nimiž bude vaše nožka zpevněna a velmi dobře chráněna nejen proti chladu.
  Běžecké boty se mohou velmi výrazně lišit svými vlastnostmi a vždy je důležité před jejich pořízením promyslet, na jaké povrchy budou určeny, či pro jaký sport budou ideální. Povězme si trochu více o tom, na jaké základní typy se takové sportovní obutí rozděluje.
  Základní dělení obuvi je na dámskou, pánskou a dětskou, ovšem najdou se i další kategorie a není jich zrovna málo. Nebude tedy na škodu, když si ty nejvíce využívané druhy trochu nastíníme.
  Blíží se podzim, za chvíli už nebudou plážové boty zrovna in, a vy možná uvažujete o tom, jak oživit svůj podzimní botník. Podzimní boty ještě nutně nemusí znamenat outdoor provedení, nebo holínky do deštivého počasí, dámy mohou klidně obout boty na podpatku a pánové zase polobotky, neboť i díky jinak negativnímu globálnímu oteplování, bývají v posledních letech i podzimy příjemně teplé.