Hledat
Filters
Close

Jakou pánskou obuv zvolit na pláž?

9. srpna 2018

Plážová obuv pro muže podléhá v podstatě stejným pravidlům, jako ta dámská, samozřejmě se trochu liší svým stylem. Zůstaňme tedy u pánských plážových bot a u toho, jaké možnosti se mužům nabízí. Budou pro vás lepšížabky, sandály, polobotky nebo rovnou boty do vody?

Žabky až na pláži

Plážovou obuv je lepší nazout až na pláži, zvláště pokud se jedná o lehkéžabky s tenkou podrážkou. Pokud to máte na pláž dále a musíte chodit po tvrdých komunikacích, přesouvejte se raději v teniskách s měkčí a vyšší podrážkou či ve zpevněných sandálech.

Žabky jsou lehoučké jako pírko a u vody oceníte také to, že si je obujete cobydup. Musíte si ale uvědomit, že jsou nechráněné ze stran, může do nich tedy pronikat písek. Ne právě vhodné jsou na pláže s ostřejšími kameny.

Pantofle a sandály

Sandály a pantofle pro muže se již vyznačují vyšším provedením podrážky, což ve finále znamená také více komfortu pro nohu než v případěžabek. Navíc lze zvolit částečně uzavřené sandály na zapínání, co zajistí více celkového komfortu a zpevní patu a chodidlo. K moři a vodě pak jsou ideální pantofle z materiálů, co nenasakují vodou.

Boty přímo do vody

Další variantou je vodní obuv, vyrobená většinou z pryže, měkkého plastu nebo textilie. I když se bude jednat o boty na jedno použití, volte si takové, které zaručí dostatek odolnosti a zároveň budou chránit nohu proti ostrým kamenům a jiným nepříjemnostem na mořském dně. Tyto boty byste ale měli nosit opravdu jen do vody a nikoliv celý den.

Crocsové boty

Mezi muži jsou velmi oblíbené boty „crocsového typu“, vycházející ze stejnojmenné značky. Jsou téměř celé uzavřené, ovšem disponují větracími otvory, které budou zároveň odvádět vlhkost. Crocsy jsou dokonalou obuví na pláž a dá se v nich chodit v podstatě všude, mají totiž komfortní podrážku vysoké pružnosti.