Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak pečovat o textilní a syntetické boty na léto?

  04 V 2020

  Lidé se často ptají, jak se starat o koženou obuv, ale také ta textilní, například letní tenisky, či syntetická, vyžaduje svou péči. Nejprve si tedy ujasněte, z jakého materiálu jsou boty vyrobené a pokud se nejedná o materiály opravdu levné, bude stát za to, abyste jim věnovali dostatek pozornosti.

  Textilní obuv

  Textilní boty jsou samozřejmě poněkud náchylnější na znečištění. Jakmile s nimi, ač nechtěně, vstoupíte do bláta či jiné nečistoty, budou ušpiněné, a špínou dokážou velmi nepříjemně nasáknout. Řešením může být preventivní impregnace, se kterou sice nebudete špínu zcela eliminovat, ale alespoň ji omezíte a díky ochraně proti vlhkosti nečistota tolik nevsákne. Pro tyto účely je dokonalá impregnace ve spreji, kterou je ovšem třeba nechat po nanesení vyschnout. Ještě je potřeba zmínit, že naimpregnované tenisky jsou také odolné proti vodě samotné.

  Jakmile jsou ovšem textilní boty ušpiněné, bude nutné přistoupit k čištění, a to co nejšetrnějšímu. První, ovšem ne právě ideální možností, je praní v pračce, kdy ale kromě dalších nepříjemností, jako je možné sražení boty či vyblednutí barev a narušení švů, přichází i další problém, a sice případné čištění zaneřáděné pračky. Raději použijte hadřík, kartáček nebo houbičku s teplou vodou, případně doplněnou o speciální čisticí přípravek.

  Syntetické boty

  Syntetické boty ještě nemusí být nekvalitní boty, při tom právě u nich není udržování až tak náročné. I tak se ale může stát, že budou špinavé nebo navlhnou. Většinou postačí specializovaný sprej na syntetiku, pro zvláčnění a změkčení a v neposlední řadě impregnace proti zvlhnutí a proti nasáknutí špínou. Nanášení spreje by mělo probíhat v podstatě stejně, jako u textilní obuvi. A obdobné je i čištění, k němuž bude ideální houbička s vodou nebo vhodným přípravkem na syntetiku.