Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Hodí se barefoot boty také na zimní chození?

  23 úno 2021

  Pohodlíčko, lehká noha i nezapomenutelný styl, to jsou hlavní atributy patřící k moderním barefoot botám. Také jste této trendy obuvi propadli? Pak vás možná zajímá odpověď na otázku, zda je možné nosit ji také v chladnějším počasí, a zvláště pak v zimě. Odpověď zní Ano, ale takové barefoot boty by měly splňovat určitá kritéria.

  Správný model

  Na zimu si vyberte správný typ barefoot obuvi, tedy takový, co zajistí, že vám nebude chladno, přes to zůstanete v pohodlí. Výrobci dnes nabízí modely se zateplením, v provedení nad kotníky. Zvýšení zadní části zajistí menší unikání tepla. Zejména barefoot boty pro ženy můžou být doplněny o kožíšek.

  Teplá vložka do barefoot

  Zimní boty barefoot můžou být rovněž opatřeny zimní vložkou, jejímž hlavním účelem je izolace od spodního chladu. Nejedná se ale o silné vložky, které by snad narušovaly typické charakteristiky barefoot obuvi, nýbrž o velmi tenké vložky zajišťující dostatek pružnosti a lehkost, při tom omezí tepelné ztráty.

  Zahřeje i pouhá chůze

  Již samotná chůze v bosobotách zahřeje, pokud tedy chodíte správně a dostatečně aktivně. Obecně platí, že prsty se v nich lépe prokrvují, tím pádem se také rychleji a snáze prohřejí. Podobné je to také s patou, chodidly a kotníky. Aby to ale fungovalo na sto procent, musí být barefoot boty správné velikosti, tedy ne příliš těsné.

  Kvalitní ponožky

  Barefoot obuv se většinou nosí na boso, v zimním období ji ale můžete doplnit o vhodné ponožky. Pořiďte takové, které jsou opravdu kvalitní a mají co nejlepší schopnost termoregulace. Aby se k bosobotám hodily co nejlépe, měly by být vyrobeny z přírodních materiálů, jako je kupříkladu bambus. Ponožky si ale nazujte pouze v nejnutnějších případech, jejich dlouhodobé nošení činí nohu více citlivou na chlad, a jak jistě víte, trendem poslední doby je celkové otužování těla.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít