Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Dámské kozačky by měly slušet, ale hlavně zahřát

  04 IX 2020

  O tom, že na trhu dnes najdete veliký výběr různých designů a barev dámských kozaček, se nemusíme bavit. Jedna věc je ale vzhled, druhá pak funkčnost. Pořiďte si na nadcházející zimu takové kozačky, co budou stylové, ale zároveň vás budou příjemně hřát i ve velmi nízkých teplotách. Co je při tom důležité zohlednit?

  Kožešinky, podšívky a vložky

  Základem hřejivosti dámských kozaček je vždy kvalitní vnitřní kožíšek, případně podšívka, zajišťující dobrou izolaci. Zároveň by se mělo jednat o vrstvu, která bude dýchat, takže noha se vám nebude zbytečně potit při vyšších podzimních a zimních teplotách. Při opravdových mrazech můžete své kozačky doplnit o termální vložku.

  I podrážka izoluje

  Noste dámské kozačky s izolující, tedy vyšší podrážkou. Ta by měla být vysoká alespoň jeden centimetr a vždy platí, že čím vyšší, tím lepší. Ovšem nic se nemá přehánět a často hraje velmi výraznou roli materiál podrážky. Musí být nejen kvalitně izolující, ale zároveň pružný, aby se vám pohodlně chodilo.

  Materiál

  I u zimních kozaček pro ženy je důležité dbát na volbu kvalitního a vhodného materiálu. Skvělou ochranu proti zimě zajistí klasika v podání kůže, vyznačující se výbornou přizpůsobivostí teplotě a zároveň odolností proti praskání.

  Vhodná velikost

  Podobně, jako u jiných zimních bot, také u kozaček si zvolte velikost o něco větší, aby byla především u prstů zachována pohyblivost a mohly se prokrvovat.

  Jaké ponožky?

  Do svých kozaček si obujte rovněž kvalitní ponožky, zajistíte si tak ještě lepší izolaci proti prochladnutí. Doporučovány jsou hlavně přírodní materiály ponožek, jako je například bavlna nebo bambus. Tyto materiály omezují pocení a „dýchají“, a když už se vám nožka zpotí, umí pot velmi dobře odvádět. Umělé materiály v tomto směru dosti pokulhávají a nošení ponožek z nich vyrobených nemusí být v zimě právě příjemné.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít