Hledat
Filters
Close

Chelsea boty nadchnou ženy i muže

29. ledna 2019

Hitem posledních sezón jsou boty Chelsea s kotníky, vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Zaměříme se spíše na specifika dámské obuvi tohoto typu. Co se skrývá za tak velikou oblibou Chelsea bot po celém světě? A budou tím pravým i pro vás? Ať už jste žena nebo muž hledající dárek, následující informace by se vám mohly hodit.

Chelsea boots a spousta pohodlí

Obuv Chelsea je celosvětově známa pod názvem Chelsea boots, hovoříme o velice komfortním obutí, vhodném především na podzimní část roku. Není problém nosit je celý den, neboť jejich pohodlnost je vskutku příjemná. I pro svou univerzálnost a spoustu možností použití, si dnes ženy Chelsea boots tolik oblíbily a u těch s velkým smyslem pro módu a trendy rozhodně nechybí v botníku.

Původně pro muže

Chelsea boty byly původně určené pouze pro muže, ale jak už to tak bývá, zalíbily se i ženám, na což musely módní návrháři a výrobci pružně reagovat. V dnešní době již potkáte spíše takto obutou ženu, než muže, ale může se to lišit dle krajiny a priorit místních.

Správné kombinace

Obuv Chelsea můžeme směle považovat za vysoce stylovou, nechybí jí elegantní kouzlo a nádech klasiky. Na druhou stranu hovoříme o botách neformálních, které se dají bez potíží nosit při nejrůznějších příležitostech. Tak například si je můžete obout do práce, k džínům, na společenskou událost, ale také na párty a setkání s přáteli.

Jednoduchost vs. okázalost

To, že se jedná o neformální obutí, nám naznačuje široké možnosti nejen z pohledu využitelnosti. Pořídit si můžete dámské boty Chelsea jednoduché a bez příkras či takové, u kterých nejdou přehlédnout zdobné prvky. Těmi mohou být například stříbrné cvočky či třásně. Ani o barevnou pestrost není nouze, a tak je možné zakoupit boty Chelsea v decentní černé a šedé, nebo v poněkud výraznějších odstínech barev.

Pro rockery

Chelsea patří k onomu obutí, které ocení milovníci tvrdší muziky a všeho koženého. Stejně, jako se hodí k riflím, tak vynikne jako součást rockového outfitu.

ECCO

Pokud se bavíme o botách Chelsea, pak nelze zapomenout na moderní vychytávku, technologii ECCO, díky níž bude vaše chůze odpružená a tedy i zdravější.