Hledat
Filters
Close

Cestovní tašky vs. cestovní kufry

21. května 2019

Cestovní tašky vs. cestovní kufry

Milujete cestování a pohodu na dovolené? Nenecháte si ujít žádnou příležitost k tomu, abyste vyrazili někam za poznáváním a romantikou? Pak se zcela jistě neobejdete bez vhodných zavazadel. Často s sebou taháme těžké kufry, při tom je to zcela zbytečné. Může postačit kvalitní a rozměrná cestovní taška?

Dle typu a délky cestování

Před tím, než někam vycestujete, vždy dobře plánujte, a to platí i pro volbu zavazadel. Cestovní tašky jsou výbornou alternativou za těžký a rozměrný kufr, to ale platí jen tehdy, kdy si jste jisti, že cestujete na kratší dobu a nebudete potřebovat tolik výbavy. I tak se ale najdou modely cestovních tašek, které jsou velice rozměrné a vejde se toho do nich skoro tolik jako do kufru.

Pro aktivní dovolenou, kdy jste stále v pohybu, se ideálně hodí právě cestovní tašky, nejlépe pak plně mobilní s kolečky, na pohodovou dovolenou u moře zase kufry.

Váha a velikost zavazadla

Cestovní kufry jsou často těžké a jejich rozměry nadměrné. I proto dává přednost cestovním taškám spousta žen, jejichž síly jaksi nestačí na příliš hmotné zavazadlo. Ve výsledku může být tahání těžké „bagáže“ na obtíž a celá dovolená s ní nebude takovým odpočinkem, jaký jste si plánovali. Na opravdu krátké cestování neváhejte sáhnout po tašce o velikosti maximálně 55 cm na výšku, která odpovídá kabinovému rozměru. Kabinová zavazadla zajistí pohodu na letišti i nádraží, neboť vám odpadně zdlouhavé odbavování.

Skvělá tvárnost

Oproti běžnému cestovnímu kufru jsou navíc tašky jaksi pružnější a tvárnější. K tomu si přidejme další skvělou vlastnost, a sice lehkost. Většina cestovních tašek je o dost lehčích, než kufr, jejich výhody pak oceníte asi nejvíce v porovnání se skořepinovým zavazadlem.

Kolečka

O kolečkách jsme se již zmínili úvodem textu a nebylo to rozhodně náhodou. Právě kolečka činí kufry a cestovní tašky dokonale mobilní. Doporučujeme vybrat si právě tašku s kolečky, ušetříte opravdu hodně sil, a když to bude potřeba, tašku jednoduše zvednete, aniž by kolečka omezovala svou vahou.