Upozorňujeme všechny zákazníky na možné pozdní dodání. Prosíme o trpělivost. Na doručení vašich objednávek intenzivně pracujeme.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@coolboty.cz  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Barefoot pro děti- v čem spočívají výhody této trendy obuvi

  31 III 2020

  Některé druhy obuvi nemusí být úplně ideální z hlediska zdraví dětské nožky a jejího optimálního vývoje, zvláště pak hovoříme o botičkách pochybných značek a často i podezřele nízké ceny. Barefoot boty mohou být řešením, i když ne úplně každému ideálně sedí. Jisté je, že mezi maminkami a pochopitelně i dětmi, se poslední dobou těší velké oblibě. Proč tomu tak je?

  Vysvětlení pojmu

  „Barefoot“ je výraz, který pochází z angličtiny a dá se vykládat u první části „bare“, jako „holý“, nebo také „bosý“. Když připojíme „foot“, což představuje nohu, je výsledný překlad slova jasný, tedy bosá noha. Může se jednat o slovo trochu zavádějící, protože nožka dítka samozřejmě není zcela bosá, nicméně souvisí s tím, že ten, kdo je nosí, se cítí téměř, jako by byl naboso.

  Plusy barefoot obuvi

  Ale pojďme k tomu hlavnímu, co jsme slibovali na začátku článku. Nejen pocit bosého chození je plusem při nošení barefoot bot, je toho mnohem více:

  • Barefoot boty pro děti jsou velmi přizpůsobivé anatomii nožky, kdy disponují širokou přední částí, díky čemuž nebudou utlačovány prstíky, naopak, mají spoustu prostoru.
  • Jsou příjemně lehoučké, takže při chůzi jako by na noze ani nebyly.
  • Materiál barefoot obuvi je prodyšný, takže skvěle dýchá odvětrává, navíc disponuje výbornou poddajností v pohybu.
  • Takzvaná „Zero Drop“ podrážka je plochá, tedy nemá podpatek, takže poloha nohy je přirozená.
  • U podrážky oceníte i její tenké provedení a ohebnost, která ale není zbytečně přehnaná.
  • Také vnitřek podrážky, známý jako stélka, je víceméně plochý, ideálně podpírá klenbu dětské nožky, netlačí, ale je pružný.

  Možná namítnete, že plochá stélka není správně, ale je třeba uvědomit si, že u barefoot obuvi je tato vnitřní strana podrážky pružná do všech směrů, což ve výsledku naopak podporuje zdraví nožky. V podstatě nutí k její aktivitě a noha je posilována, což již bylo také prokázáno nejedním výzkumem.

  A co vy, jako rodičové? Už jste tyto moderní boty u svých dětiček také otestovali? Určitě se není čeho obávat, jenom si dejte pozor, abyste nekupovali pouze takzvané barefooty, ale pokud možno originály.